هدف از مدیریت بهتر سالن در بوقلمون های گوشتی رسیدن به وزن مطلوب با کیفیت بالا و حداقل مشکلات و معضلات احتمالی است که در زیر به 5 نکته مهم در مدیریت بهتر سالن پرورش بوقلمون اشاره میکنیم : با ادامه این مطلب در ماکیار همراه ما باشید….

 

1 – تک سن بودن گله :

اگر گله تک سن نباشد در نهایت با عدم یک نواختی گله مواجه میشوید به این علت که بوقلمون های کوچک تر نمیتوانند در خوردن دان با بوقملون های بزرگ تر همپا شوند و ریزتر باقی میمانند و در نهایت بجای اینکه مثلا وزن نر ها بین 13 تا 15 کیلو باشد میبینید یکی به وزن 17 کیلو و یکی 11 کیلو رسیده که همین موضوع باعث مشکلات احتمالی در فروش میشود.حتی ممکن است بخاطر عدم دستیابی بوقلمون های کوچکتر به دان تلفات هم داشته باشید.

حتی بهتر است بوقلمون های نر را از ماده جدا کنید این کار خیلی هم سخت نیست میتوانید با یک فنس ساده این کار را انجام دهید تا در جیره بندی خوراک بتوانید دقیق تر عمل کنید.

 

2 – جلوگیری از ورود پرندگان دیگر به انبار دان و سالن جوجه :

این نکته را بسیار جدی بگیرید چراکه احتمال ورود بیماری به سالن از طریق پرندگان مختلف مثل گنجشک، قمری و… زیاد است. به هیچ عنوان پرندگان دیگر نباید وارد سالن شوند چرا که علاوه بر احتمال ورود بیماری باعث ایجاد استرس در پرنده میشود که گاهی باعث ایجاد تلفات هم میشود.

'k[a;

فضای نگهداری کیسه های دان هم بسیار مهم است و اکیدا نباید داخل سالن (جایی که پرنده حضور دارد و رطوبت زیاد است) باشد. چراکه باعث فاسد شدن دان و مسمومیت پرنده میشود. (مورد داشتیم طرف کیسه های دان رو داخل سالن بین بوقلمون ها گذاشته روی کیسه ها پلاستیک و فرش و… انداخته که تمیز بمونن اما رطوبت باعث فاسد شدن دان و مسمویت گله شده و عامل بروز تلفات سنگین شده)

 

3 – عدم رفت و آمد به سالن های دیگر

حدالامکان از رفت و آمد به سالن های دیگر بدون در نظر گرفتن نکات بهداشتی خودداری کنید. اگر گله ای دچار ویروس نیوکاسل یا آنفلانزا باشد و شما به آنجا رفته باشید ویروس تا 24 ساعت در لباس شما زنده است حتی اگر حمام برید و لباس هایتان را بشویید.

پس حتما موارد امنیتی و بهداشتی را در این مورد رعایت کنید و حتما از لباس کار مخصوص و چکمه و بکارگیری از حوضچه ضدعفونی هنگام ورود استفاده کنید .

این مطلب را هم بخوانید : آماده سازی سالن برای ورود جوجه بوقلمون

4 – استفاده از مواد غذایی سالم و تازه

دان مصرفی را حتما از یک کارخانه خوراک دام معتبر تهیه کنید و توجه داشته باشید که تازه باشد اما مورد دیگری که همواره با آن درگیر هستید است ارائه آب تازه و تمیز به بوقلمون است. تانکر آب را طوری پر کنید که حداکثر تا 24 ساعت مصرف شود و بعد از 24 ساعت محدد پر کنید.

ظرف های آبخوری را هر روز یا روزدرمیون تمیز کنید و دقت کنید فضولات بوقلمون داخل آن نباشد اگر بوقلمون ها روی ظرف های آبخوری میروند و فضولات آنها در ظرف می افتد حتما چاره ای بیاندیشید تا همیشه آب تمیز در دسترس پرنده قرار گیرد.

 

5 – نوع دان را یکباره تغییر ندهید…!

همانطور که میدانید جیره دان بوقلمون بر اساس سن پرنده تغییر میکند. 1 – دان استارتر 2 – پیش دان 3 – میان دان 4 – پس دان – یکی از اشتباهاتی که افراد تازه کار بیشتر در پرورش بوقلمون مرتکب میشوند تعویض یکباره دان است که باعث بروز مشکلات در پرنده میشود و حتی گاهی موجب تلفات میشود بخصوص در بوقلمون های برنز بعلت حساس بودن روده پرنده نباید یکباره دان را تغییر دان مثلا برای تغییر دان از استارتر به پیشدان به فرض اینکه 10 کیلو دان میدهید بهتر است وعده اول یک کیلو پیشدان را به 9 کیلو استارتر قاطی کنید وعده بعدی 2 کیلو پیشدان 8 کیلو استارتر، وعده بعد 4 کیلو پیشدان 6 کیلو استارتر و همین طور الی آخر.

و نکته دیگر اینکه خرید دان را به روز های آخر نکشانید چرا که ممکن است دان گیرتان نیاید و ناچار بمانید پس حداقل تا یک هفته قبل از اتمام دان بفکر تهیه دان نوبت بعد باشید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Shares