آماده سازی سالن برای ورود جوجه بوقلمون بسیار مهم و حائز اهمیت است. قبل از ورود جوجه بوقلمون باید سالن را با آب کاملا شستشو داده بطوری که فضولات قبلی کاملا از بین بروند و حتی دیوارها بطور کامل شسشتو داده شود. بعد از اتمام مرحله شستشو 1/3 سالن را جدا کرده و در کف آن پوشال (سفال/کلش) پهن کنید. با ادامه این مطلب در ماکیار همراه باشید

 

ضدعفونی سالن با فرمالکس

حالا میتوانید با استفاده از گاز فرمالکس سالن ضدعفونی شود. فرمالکس ماده شیمیایی پودر+مایع است و طرز استفاده از آن به این شکل است که میبایست قبلا دروپنجره و تمام درزهای سالن را بطور کامل ببندید و ترکیب پودر و مایع فرمالکس را در یک تشت روحی مخلوط کنید، در این حالت دود و گاز شدیدی تولید میکند سریعا کار را تمام کنید و از سالن خارج شوید. 24 تا 48 ساعت بعد در و پنجره را باز کنید تا دود از سالن خارج شود. بهتر است حد اقل 48 تا 72 ساعت بگذرد تا دود کاملا از سالن خارج شود و بعد برای ورود جوجه اقدام کنید.

 

ضدعفونی سالن بوقلمون

میتوانید دانخوری و آبخوری را هم قبل از استفاده از فرمالکس در سالن ببندید تا آنها هم ضدعفونی شوند.
فرمالکس را میتوانید از داروخانه های دامپزشکی تهیه کنید. (بسته ای 8 هزارتومان)

این مطلب را هم بخوانید : مقدار فضای لازم برای پرورش بوقلمون از یک روزگی تا… + مشکلات تراکم گله

اقدامات لازم قبل از ورود جوجه

اگر قرار است جوجه یک ماهه وارد سالن شود باید چند ساعت قبل از ورود جوجه تدارکات لازم برای گرمای سالن را ببینید دما را بین 30 تا 32 تنظیم کنید تا دمای سالن به یک وضعیت ثابت برسد.
یکی از مهم ترین نکات در شب اول ورود جوجه جلوگیری از تجمع جوجه ها در یک محل میباشد چراکه باعث خفگی جوجه میشود این حالت معمولا زمانی که دمای سالن کاهش میابد اتفاق می افتد پس حتما در چند روز اول و بخصوص شب اول نگاه ویژه ای روی کنترل دما داشته باشید بطوری که اگر احساس میکنید نیمه شب یا نزدیک صبح هوای سالن سرد میشود حتما پیش بینی های لازم برای کنترل دما را داشته باشید چرا که باعث بروز تلفات سنگین میشود. آبخوری و دانخوری باید به اندازه کافی در همه جای سالن پراکنده باشد.

 

چک لیست آماده كردن سالن برای ورود جوجه

1 – تمامی مواد خوراکی از قبیل دان ویتامین و… را از داخل سالن جمع آوری و خارج کنید حدالامکان سعی کنید از دان های مصرفی دوره قبل برای دوره آینده استفاده نکنید. البته ویتامین و مواد مکمل اشکالی ندارد.

2 – تمام تجهیزات و وسایل سالن که قابل انتقال هستند را به خارج از سالن منتقل کنید و بطور کامل شستشو و ضدعفونی کنید.

3 – کلسه کودها و فضولات بجامانده از دوره قبلی را از سالن خارج کنید و به محل مناسب منتقل کنید و به هنگام شستشو با آب دقت داشته باشید که تمامی فضولات از بین رفته باشند.

4 – تمام قسمت های سالن مثل درو پنجره ها دیوارها وسایل داخل سالن تهویه سقف و… بصورت کامل گردگیری و شستشو داده شوند. میتوانید از فشار آب برای شستشوی استفاده کنید.

5 – شستشوی مخزن آب، آبخوری ها و تخلیه رسوبات احتمالی در لوله ها و احتمالا شلنگ آب و ضدعفونی کردن آنها فراموش نشود!

6- اگر حشرات مختلف در سالن یا اطراف سالن وجود دارد پیشنهاد میکنم سمپاشی کنید.

7 – ضدعفوی سالن با استفاده از ماده ترکیبی فرمالکس که در ابتدای مقاله خدمت تان ارائه شد.

8 – شایسته است سال حدود یک هفته خالی باشد تا رشد باکتری ها ازبین برود در این مدت میتوانید برای تعمیر یا سرویس تجهیزات سالن مثل هیتر – کولر – سیستم آبخوری یا دانخوری اقدام نمایید.

9 – اگر در دوره قبلی گله دچار بیماری شده یا نشانه هایی از بیماری در سالن مشاهده کردید پیشنهاد میکنم حتما از مئارد ضدعفونی کننده گازی قوی مثل همان فرمالکس یا فرمالین 40% و پرمنگنات پتاسیم استفاده نمایید. برای اینکه اثر ضدعفونی کننده قوی تر باشد دمای سالن را حدود 28 درجه و رطوبت را حدود 70 درصد نگه دارید.

10 – پوشال مناسب (خیلی ریز نباشد که توسط پرنده قالب خوردن باشد یا گردوخاک نداشته باشد) قبل از عمل ضدعفونی سالن با فرمالکس انجام شود تا میکروب های داخل پوشال هم از بین برود. میتوانید از کلش هم برای کف بستر استفاده کنید.

11- حالا سالن برای جوجه ریزی آماده است در این زمان باید سالن را به وسیله سیستم گرم كننده چند ساعت قبل از جوجه ریزی گرم و آماده نمایید و آبخوری و دانخوری موقت در سالن چیده و كمی‌ذرت خرد شده و یا جیره استاتر شروع نمائیم و در آبخوری‌ها آب شكر به نسبت 8 – 5 درصد بریزیم و جوجه‌ها را به سالن انتقال دهید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Shares